Skip to content

Somatisk soft flow yoga, Oslo sentrum

Mandager kl 16:45- 18.00 (3.2 - 3.3)

Kursbeskrivelse Somatisk soft flow

På kurset Somatisk soft flow yoga (75 min) trenger du ingen forkunnskaper om yoga. Formålet med yogakurset er å gi deg økt mentalt og kroppslig kontroll ved å kombinere pusten din med rolige bevegelser. Du vil øke kroppens styrke og mobilitet. Ved å delta vil du gi deg selv mer egenomsorg og du trener på økt tilstedeværelse og ro i din egen kropp. Mine instruksjoner er invitasjoner til ulike øvelser, og du tilpasser om og når du har behov.

Når du deltar på Somatisk soft flow vil du underveis få pauser til å undersøke hvordan de ulike øvelsene påvirker kroppen din. Du går tid til å kjenne innover og legge merke til hvordan det står til med kroppen din underveis. Har du plager tar vi hensyn til det og du får alltid lov til å droppe øvelser som ikke passer deg. Yoga skal aldri gjøre vondt, så om du opplever stikkende og skjærende smerter så skal du gå ut av stillinger med en gang.

Du er velkommen enten du er nybegynnere eller erfaren. Klassen er bygd opp slik at du kan nullstille deg fra arbeidsdagen. Den starter med en rolig oppvarming av de store muskelgruppene, slik at du får kontakt med pusten og kroppen din før vi gjør en flytsekvens. Klassen avsluttes med en ca. 10-15 minutter avspenning med bruk av kroppsskanning. Det benyttes rolig musikk i klassen.

Benytt klær du er komfortabel å bevege deg i. Ønsker du å ta med egen matte og teppe og øyepute kan du det. Øyepute og yogabånd er tilgjengelig for salg.
Kursprisen inkluderer lån av alt utstyr (matter, pledd. bolstere, puter etc..). Du har mulighet til å ta igjen tapte timer på parallelle kursrekker som Maria holder, hvis det er ledig plass. Ta i tilfelle direkte kontakt med henne. Sjekk ut kurskalenderen for å se aktuelle kurs.

Praktisk informasjon

Tid: Mandager, kl 16:45 - 18:00 kom gjerne 10 minutter før hvis du ønsker å skifte.
Små grupper - maks antall 9 deltakere!
Adresse: Medisinsk Yoga og Mindfulness Oslo, Torggata 10, 4. etg. Kart og veibeskrivelse.

KursholderTaj Hultmark, utdannet blant annet innen traumetilpasset yoga, yin yoga og Yoga Nidra. 
Datoer kursrunde 1/2025: 
5 ukers kurs: Mandag 3.februar, 10.februar, 17.februar, 24. februar og 3.mars
Påmelding via Punchpass eller ved å sende meg en beskjed via påmeldingskjemaet.

Priser 2025: 
Kurs 5x75 min: 1450,- (Melder du deg på via påmeldingskjemaet og betaler innen 29.12, får du 5% rabatt på kurset)
Drop-inn time første gang: 290,- Øvrige dropp inn: 320,-Du kan bli med på drop-inn eller ta kontakt for en pris for resten av kurset som pågår.

Rabatter: 5% rabatt til deg som er i pengesvak gruppe - student, arbeidsledig, ufør etc. For å kvalifisere for rabatt må du du ta kontakt via påmeldingsskjemaet.

Hvis det er færre enn 2 påmeldte kan kurset bli avlyst og pengene vil bli refundert.
Har du spørsmål før du melder deg på kan du ta kontakt med meg. Påmelding er bindende. Les her om våre påmeldingsbetingelser.

Ønsker du informasjon om våre nyeste tilbud?

Legg din email adresse og få informasjon om våre tilbud, eventer, kurs etc.

Alt informasjon om deg holdes konfidensielt